Bejko: Me 25 Prill qytetaret do votojne masivisht programin e shpreses dhe te ndryshimit qe ofron PD!

Kandidati per deputet i PD z.Roland Bejko i ftuar ne emisionin 60 minuta ne SCAN-TV ka folur per situaten politike ne vend kryesisht per Qarkun e Gjirokastres ku ky i fundit kandidon. Sipas z.Bejko jo vetem ne Gjirokaster por kudo ne Shqiperi ndihet fryma e ndryshimit , qytetaret po e mbeshtesin gjithmone e me shume PD . Nga ana tjeter Qarku i Gjirokastres eshte nje nga qarqet qe eshte goditur me fort nga politikat e gabuara te ndjekura nga qeveria Rama. Emigrimi masiv, papunesia , kriza ekonomike jane disa nga shqetesimet kryesore ne Qarkun e Gjirokastres. Nder te tjera z.Bejko eshte shprehur se punonjesit e admnistrates po kercenohen me vendin e punes per ti garantuar PS vota.

“Kur shpreson t’i fitosh zgjedhjet duke kercenuar administraten per buken e gojes, humbja eshte e garantuar!
Me 25 Prill qytetaret do votojne masivisht programin e shpreses dhe te ndryshimit qe ofron PD-ja”- eshte shprehur z.Bejko.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment