Bejko: Zgjedhjet e PD , nje bast per demokracine, procesi te jete i drejte per kandidantet

Z.Roland Bejko ishte i ftuar mbremjen e djeshme ne emisionin Politikon me moderatorin Alfred Lela ku eshte folur per zgjedhjet e PD .
Sipas z.Bejko ky eshte nje bast i PD : Pasi kemi dale nga zgjedhjet e shkaterruara te 25 prillit , zgjedhjet e pergjithshme parlamentare , partise demokratike do i duhet te deshmoje para gjithe shqiptareve qe eshte ndryshe nga ata qe marrin persiper te bejne zgjedhje parlamentare. PD i duhet te zhvilloje nje proces normal demokratik , transparent , te hapur, nje gare te drejte , te barabarte per te gjithe kandidantet dhe ne fund te marri noten 10 nga shqiptaret”- ka thene nder te tjera z.Bejko

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment