Belgjika heq kufizimet me Shqiperine

Aeroporti i Rinasit ka njoftuar ditën e sotme se janë hequr të gjitha kufizimet për shqiptarët që duan të udhëtojnë drejt Belgjikës.

Në njoftimin zyrtar shpërndarë në rrjetet sociale, thuhet se për të vizituar vendin belg, nuk nevojitet rezultati i testit, edhe as vaksinat nuk janë të detyrueshme.

Për të udhëtuar, pasagjerëve do t’i kërkohet vetëm bileta, pasaporta dhe maska mbrojtëse.

Njoftimi i Aeroportit të Rinasit:
Belgjika
Hiqen të gjitha kufizimet për qytetarët shqiptarë që duan të udhëtojnë në Belgjikë.
As testi, as vaksinat nuk janë të detyrueshme.
Mjafton bileta, pasaporta dhe maska.
Ju urojmë shëndet të gjitha familjeve që bashkohen.

Ju faleminderit për bashkëpunimin,
Tirana International Airport
——————————————————
Belgium
All restrictions for Albanian citizens ëho ëant to travel to Belgium are removed.
Neither the test nor the vaccines are mandatory.
You need just tickets, passports and mask.
Ëe ëish good health to all the families ëho ëill reunite.
Thank you for your cooperation,
Tirana International Airport

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment