Berisha: “Në Shqipëri me shumë gjasa ka ardhur koronavirusi, po përhapet me shpejtësi”

Ish kryeministri Sali Berisha ka ngritur alarmin pas lajmit se dy persona kanë vdekur në Itali nga koronavirusi. Sipas ish kryeministrit të vendit, ka shumë gjasa që në vendin tonë të ketë njerëz të infektuar me koronavirus.
Berisha shkruan se edhe nëse s’ka akoma, është çështje orësh sa një i infektuar të hyjë në vendin tonë, kjo pasi sipas ish kryeministrit, nuk janë marrë masa parandaluese për të kontrolluar personat që futen në vend.
Denoncimi i Sali Berishës:
Koronavirusi anteportam?
Apo ka hyre ne Shqiperi?
Miq, Italia, vendi fqinj me te cilin Shqiperia ka shkembimet me intensive njerezore etj, eshte ne emergjence nga Koronavirusi.
Ne Shqiperi ka shume mundesi qe Koronavirusi te kete ardhur dhe te jete duke u perhapur pa asnje pengese.
Perndryshe ai tani ndodhet anteportam dhe pashmangshem ceshtje ditesh apo dhe oresh do te vije ne Shqiperi.
Duke ju bere thirrje banoreve te ruajne gjakftohtesine dhe rikujtuar se paniku eshte aleat i virusit, denoj me ashpersine me te madhe qendrimin kriminal te Edvin Mashtrimit ndaj ketij problemi vertet madhor.
Perveç mashtrimeve te shpeshta dhe kriminale qe zedheneses se tij, ndrikull Hajnise ne Shqiperi nuk eshte marre asnje mase reale efektive per parandalinim dhe perballjen me kete epidemi brutale me vdekshmeri te larte. Nuk jane bere dhe nuk behen kontrollet ne aeroporte per persona qe vijne nga zonat e infektuara, nuk ekziston qendra e karantines dhe trajtimit te personave te dyshimit apo me shenja te qarta te smundjes, mungojne maskat antivirale, respiratoret ne sasine e duhur.
Te gjithe kete situate katastrofale Edivin Hajduti dhe ndrikull Hajnia jane perpjekur ta mbulojne me mashtrime te perditshme per qendren sekrete te Kararantines per te cilen i ka lakmuar edhe Korea Veriut.
Duke denuar me ashpersine me te madhe qendrimin e papergjegjshem dhe kriminal te Edvin Hajdutit dhe Ndrikull Hajnise, ju bej thirrje qytetareve te ruajne gjakftohtesine.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment