Blendi Klosi dhe homologu i tij turk prononcim per mediat pas arritjes se marreveshjes dypaleshe

Ne Shtepine e Zekateve ne Gjirokaster jane nenshkruar mbasditen e djeshme dy marreveshje bashkepunimi mes Ministrise se Kultures dhe Turizmit te Turqise dhe Ministrise se Kultures se Shqiperise.
Te pranishem ishin ministrat Blendi Klosi dhe Elva Margariti.
Ministri turk Nuri Ersoy ka shprehur konsideraten e tij per nje vend si Shqiperia konkretisht Gjirokasrtasi dhe ka premtuar jetegjatesi ne bashkepunimin dypalesh.
Me pas ata jane ndalur ne Konviktin e Studenteve ne Gjirokaster, per ta peruruar pas perfundimit te rikonstruksionit nga TIKA.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment