Bushati i del kundra Ramës/Pozicionohet në anën e gazetarëve, sherr në grupin e PS-së

Ligji antishpifje që pritet të kalojë sot në Kuvend nga ana e Partisë Socialiste ka nxitur debate dhe vetë brenda grupit parlamentar të kësaj force politike.

Ka qenë ish-ministri i jashtëm Ditmir Bushati ai që ka kërkuar që të mos kalohet kjo paketë, pasi bie ndesh me Këshillin e Europës.

Bushati:  Bie ndesh me Këshillin e Europës. Ata nuk e kanë kërkuar këtë ligj. Ne po nxitohemi që po bëjmë një ligj të tillë

Balla: E dakordësuam me OSBE. Do ta miratojmë sot variantin e përmirësuar.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment