Çifti i njohur i balerineve promovojne Gjirokastren nepermjet artit skenik

“Promovojme Gjirokastren e te gjithe shqiptareve.”
Çifti i njohur i balerineve Enada dhe Gerd Vaso jane ndalur ne Gjirokaster ne nje projekt teresisht dedikuar qytetit te gurte. 3 klipe artistike per te promovuar zonat e mbrojtur nga UNESCO perfshijne qytetin muze. Ne mjediset e kalase e veshur nen petkun e princeshes Argjiro , Enada dhe Gerd Vaso performojne disa pjese muzikore italiane dhe evropiane nderthurrur me ato shqiptare duke iu pershtatur cdo grupmoshe. Ne prononcimin per jugunews.net çifti i balerineve shprehen te lumtur qe po ia arrijne te finalizojne kete projekt ne qytetin e bukur te jugut . Ata thone se vlerat historike natyrore dhe kulturore te Gjirokastres duhet te promovohen kudo. Gjirokastra eshte nje qytet qe ndrthurr tradite me bashkkohore ndersa promovimi i saj ndikon pozitivisht kryesisht per turizmin si sektor kyç ne ekonomine e vendit.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment