Cmendet Rama, ofendon si rrugac qytetarin përmes telefonit

Kryeministri Rama rrallëherë i pranon hapur krikat që i bëhen lidhur me qeverisjen e tij, për të mos thënë kurrë. Në takimet që organzion me qytetarët nuk kanë qenë të pakta kur ka përdorur aftësinë e tij arkuluese për t’ju përgjigjur qytetarëve të thjeshtë që i ankohen për problemet e shumta.
Mirëpo ditën e djeshme një rast i pazakontë ka ndodhur me një qytetar, i cili i ka dërguar mesazh në numrin e tij.
I gjendur i papërgatitur qytetari nuk e priste telfonatën e Ramës si përgjigje, ndërsa ka marrë prej tij, sharje dhe ofendime të shumta, të cilat i ka dërguar në redaksinë e JOQ.al.
Ai ka dërguar edhe mesazhin ku i shkruan Ramës se duhet ta bëjnë këtë vend dhe të mos vjedhin më. Ndërsa pas pak
minutash ka marrë telefonatën nga një numër anonim ku u
përgjigj zëri i Ramës. Mirëpo në audion e regjistruar kryeministri i përgjigjet:
Çfarë vodha unë mor të q**sha rrobt. Mor rrugaç, mor
maskara.”
Qytetari shkruan në mesazhin e tij për JOQ.al:
Përshendetje, i dergova sot kete sms kryeministrit. Degjoni
vidion se si më shan me fjalor rruge. Me mori telefon se i
dhembi fjala vjedhie. Rregjistrimin e bera nga nje telefon
tjeter me shpejtësi se nuk e prisja te me merrte telefon.”

Burimi: JOQ.al

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment