Deklarata e fortë e Haradinaj:Rama ideator dhe ka lobuar për ndarjen e Kosovës!

Ramush Haradinaj ka folur për raportin e tij me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama.
“U kërkoj falje popullit shqiptar. Padia e Ramës është një akt i turpshëm. Ai ka qenë ideator dhe ka lobuar për ndarjen e Kosovës”- tha Haradinaj.
“Ai ka qenë pro ndarjes. E ka thënë qartë në një emision që pro ndarjes ka qenë edhe presidenti Rugova. Ai ka lobuar në media, dhe me aktorë të tjerë në biseda me të huaj. Madje këtë bisedë e ka bërë edhe në tavolina ku unë kam qenë prezent.
Nuk e di pse bën këtë tallje dhe hajgare ndaj meje. Unë kam vuajtur, familja ime ka vuajtur për të mbrojtur kombin. Ndërsa kryeministri me marre dhe pafytyrësi bëri padinë i cili është akt i turpshëm- tha Haradinaj.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment