Deputeti i PD Tritan Shehu denoncon Termetin qe heq nxenesit nga mësimi

Deputeti i PD Tritan Shehu ne profilin e tij ne Facebook denoncon heqjen nga mesimi te nxenesve per ti derguar ne nje simpozium shkencor per Ali Pashe Tepelenen.

Sipas Shehut eshte krejt e padrejte te veprohet ne kundërshtim me ligjin dhe per me teper kur aty ndodhen edhe autoritete te larta nga parlamenti dhe Tirana.

Statusi i plote i Tritan Shehur dhe fotot qe ka publikuar ai:

Termeti dhe deputet e PS aktualisht po perdorin femijet per te mbushur sallen e nje simpoziumi shkencor per Ali Pashen.

Pa dyshim i kane hequr nga mesimet ne shkollen e tyre.
Nje skandal i ri ky, ne kundershtim me ligjin, rregullat e te drejtat e njeriut! Kur nuk vjen kush t’i degjoje, mos u bini ne qafe femijeve!

 

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment