Digjen dy baraka te komunitetit rom ne Gjirokaster

Dy banesa jane perfshire nga flaket ne afersi te AKU-se ne qytetin e Gjirokastres. Ne te cilat jetonin dy familje te komunitetit rom. Barakat e pershtatura per banim i perkisnin Skender Trimit dhe Gezim Rizvanit nga komuniteti rom. Nga zjarri nuk ka patur te lenduar por vetem deme materiale gjithashtu jane djegur dhe rreth 3 milione leke qe posedonte Skender Trimi. Te zotet e baneses thone se nuk e dine cili mund te kete qene shkaku i zjarrit ndersa ne momentin e renies nuk ka patur njerez ne banese.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment