Dropull/ Hapen memorialin , ne kerkim autoret

Specialistët e Postës së Polisicë Dropull kanë referuar materialet në Prokurorinë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, pasi në datën 23.07.2021, në fshatin Vodhinë, Dropull është konstatuar se kanë hapur memorialin e ngritur për nder të ushtarëve grek, të rënë në luftën e dytë botërore.Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.


SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment