Exit Poll i SYRI TV: Zgjedhjet i fiton opozita me 73 mandate

Kompania Ubo Consulting dhe SYRI TV ka zhvilluar një Exit Poll në Shqipëri, në lidhje me zgjedhjet që sapo u mbyllën.

Më poshtë rezultatet:

Janë 12800 votues të pyetur

Besueshmëria është 95%, me një marzh gabim prej 1 %.

Gatishmëria e njerëzve për tu përgjigjur ka qenë e madhe. Mbi 77 % e personave kanë pranuar të përgjigjen.

REZULTATET

PS: 44.2 – 65 mandate

PD: 40.4 – 63 mandate

LSI: 9.3 – 10 mandate

PSD- 2 mandate

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment