Fier/ Qytetarët nuk respektojnë shtetrrethimin , shtohen postblloqet

Kjo javë në qytetin e Fierit ka nisur me një shtim të postblloqeve nga policia dhe ushtria.

Numri i qytetarëve është shtuar, ka një fluks më të lartë në rrugët e qytetit.

Ndërkohë administrata është pushim, por disa biznese private kanë filluar punën.

Janë dezinfektuar rrugët dhe sheshet e qytetit.

Nga ana tjetër, bëhet me dije se këto dy ditë do të dërgohen mostrat e 17 mjekëve që janë vetkarantinuar, sepse kanë qëndruar pranë një pacienteje te prekur.

Ata janë mjekë, infermierë dhe sanitarë të spitalit rajonal të Fierit.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment