FOTO/”Nderohet” Edi Rama në Këlcyrë, i bojatisin emrin tek kazanet e skupirave

Fakt eshte qe Edi Rama eshte personi me i urryer sot per sot ne Shqiperi por lajmi qendron se kryeministri nuk pelqehet me edhe ne bastionet qe konsiderohen te majta ne jug te vendit.

Kelcyra eshte nje prej qyteteve qe po e ndjen shume peshen e varferise ekstreme dhe arrogances se pushtetit qe rjedh nga kryeministri ne ikje. Kelcyriotet si nje popull i urte por jo i duruar kur i shkelin me kembe ne emer te arbitraritetit, prej kohesh kundershtojne arrogancen e pushtetit kleptokrat i cili po i rremben pronen si gjeja me shenjte.

Urrejtja ndaj Edi Rames po zien ne Kelcyre dhe nje prej formave jane edhe mbishkrimet qe u pikasen mbremjen e fundit me slloganin “Rama Ik” duke zbukuruar kazanet e mbeturinave ne mbare qytetin. Kujtojme ketu qe Edi Rama ka shtyre disa here viziten ne qytetin e Kelcyres pikerisht per shkak te braktisjes se madhe nga ana e qytetareve per ate qe ai po i’u shkakton me shembjen e 30 objekteve per te ndertuar nje shetitore qe nuk i sherben kurkujt. 

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment