FOTO/”Zgjohet” Gjirokastra parrulla antiqeveritare nëpër mure

Gjirokastra po mbeshtet protesten e studenteve te Tiranes ne menyren e vet. Mesditen e sotme, kane rene ne sy parrulla te shkruara neper muret e lagjes Varrosh ne perkrahje te studenteve tiranas dhe kunder politikes apo subjekteve politike.

Jo dialog-Jo politike, apo 28 vjet demokraci false, kane qene parrullat e shkruara neper muret e kesaj lagjeje. Duket se keto parrulla jane shkruar nga vendas te pakenaqur me stanjacionin 5 vjecar te qeverise Rama e cila ka prodhuar varferi, migracion dhe papunesi per shqiptaret ku nuk perjashtohen as vete gjirokastritet.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment