Futbolli ne zi/ Ndahet nga jeta Mustafa Hysi

Ish-trajneri, lojtari dhe njëkohësisht administratori i AF Luftëtari në Gjirokastër, Mustafa Hysi, ka ndërruar jetë si pasojë e një ataku kardiak.
Hysi ishte simbol i klubit Luftëtari në vitet ’80. Gjithashtu Mustafa Hysi ka trajnuar për shumë sezone skuadrën gjirokastrite, si në Kategorinë Superiore, edhe në Kategorinë e Parë, nga ku e ka shpallur dhe kampion.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment