Gjakosja e gazetarit Bledi Kasmi, reagon Shoqata e Gazetarëve: Dhuna e papranueshme

Shoqata e gazetarëve ka dënuar dhunën e ushtruar një ditë më parë në protestën e opozitës, ndaj gazetarit dhe kryeredaktorit të Rilindjes Demokratike, Blendi Kasmi.

Përmes një deklarate për mediat, Shoqata e gazetarëve thekson se dhuna ndaj Kasmit është e papranueshme dhe duhet dënuar.

Ja deklarata:

Image

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment