Gjirokaster/ 23 vjecarja rezulton pozitive me variantin Delta

Nje 23 vjecare nga Gjirokastra e cila ishte per pushime ne Greqi pas kthimit ne Gjirokaster ka patur simptoma te lehta te Covid 19
Ajo ka kryer testin nga ku ka rezultuar pozitive me Covid 19 varianti Delta.Burime nga sherbimi epidemiologjik bejne me dije se e reja nuk ishte e vaksinuar pasi ndodhej me studime ne Norvegji ndersa familjaret e saj te cilet i kishin kryer te dyja dozat e vaksines kane rezultuar negativ. E reja eshte ne gjendje te mire shendetesore dhe po ndiqet nga specialistet.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment