Gjirokastër/ Ceremoni me rastin e 2 vjetorit të bashkpunimit FRONTEX në Shqipëri

Në një ceremoni të mbajtur në Gjirokastër me rastin e 2 vjetorit të fillimit të operacioneve të përbashkëta me FRONTEX në Shqipëri, ministri i Brendshëm Bledi Çuçi u shpreh se shumë shpejt Shqipëria do të jetë pjesë e familjes së madhe europiane, ndërsa kishte edhe një lajm në lidhje me pjesëmarrjen e vendit tonë në hetimet e Europol.

Ndërkohë që drejtori i policisë së shtetit Ardi Veliu u shpreh se që prej fillimit të operacionit e deri sot, FRONTEX-i përfshiu në operacione 1308 punonjës policie dhe ka bashkëfinancuar angazhimin në operacion të 578 rojeve kufitare shqiptare për çdo periudhë operacionale.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment