Gjirokaster/ Degradon konflikti plagoset me thike 52 vjeçari

Rreth orës 13:10, në lagjen “Pazari i Vjetër”, Gjirokastër, pas një konflikti të çastit, shtetasi A. N., 57 vjeç, banues në Gjirokastër, ka goditur me mjet të mprehtë shtetasin Ilirian Rucaj 52 vjeç, banues në Gjirokastër, i cili u transportua për në Spitalin Rajonal Gjirokastër.

Menjëherë në vendngjarje shkuan shërbimet e Policisë dhe bënë të mundur kapjen e autorit, të cilin po e shoqërojnë për në ambientet e Komisariatit të Policisë Gjirokastër, për të vijuar me procedurat e mëtejshme.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment