Gjirokaster/ Feste ne shtepine e te moshuarve per 1 tetorin

1 tetori shenon diten e te moshuarve.
Ne Gjirokaster kjo dite eshte kujtuar ne shtepine e te moshuarve, “vendi i jetes dhe shpreses”, me ane te kengeve, valleve dhe nje koktejli te shtruar per te gjithe te pranishmit .
Per drejtorin e kesaj qendre Arianit Muho mbeshtetja per te moshuarit eshte e pakursyeshme ne cdo moment , ndersa nisur edhe nga pandemia e covid 19 fatmirsisht ne kete qender nuk eshte regjistruar asnje vdekje. I pranishem ka qene dhe kryebashkiaku Flamur Golemi .

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment