Gjirokastër/ Përkujtohet 5 maji “Dita e Dëshmorëve të Atdheut”

Në kuadër të 5 majit “Ditës së Dëshmorëve” u zhvillua ditën e sotme ceremonia e homazheve në nderim të tyre në Varrezat e Dëshmorëve të qytetit Gjirokastër.
Ne ceremonine e vendosjes së kurorave ishin te pranishem prefekti i qarkut Gjirokastër Odise Kote, kryetarja e Këshillit të Qarkut Lindita Rova dhe kryetari i bashkisë Flamur Golemi .
Në këtë ditë përkujtohen të gjithë dëshmorët dhe heronjtë e luftës si dhe ushtarakët dhe policët e rënë në krye të detyrës.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment