Gjirokaster, shkaktoi vater zjarri arrestohet 59 vjecari

Një 59 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Gjirokastrës ku akuzohet se duke djegur disa mbeturina ka aktivizuar një vatër zjarri. Policia bën me dije se shtetasi me iniciale shtetasin Y. D., 59 vjeç, pasi ky shtetas duke djegur disa mbetje plastike në afërsi të pronës së tij në fshatin Valare, është aktivizuar një vatër zjarri dhe si rezultat është djegur një sipërfaqe toke me vreshtari.

“Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Gjirokastër referuan materialet në Prokurori për veprën penale ” Shkatërrimi i pronës nga pakujdesia” për shtetasin Y. D., 59 vjeç, pasi ky shtetas duke djegur disa mbetje plastike në afërsi të pronës së tij në fshatin Valare, është aktivizuar një vatër zjarri dhe si rezultat është djegur një sipërfaqe toke me vreshtari”, thuhet ndër të tjera në njoftimin e policisë.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment