Grekët kapin 335 kg kanabis në kufirin mes dy shteteve, në kërkim dy shqiptarë

Janë sekuestruar rreth 300 kg kanabis nga policia greke, në afërsi të kufirit me Shqipërinë.

Mjeti ku u gjet droga drejtohej nga një shqiptar.

Drejtuesi i mjetit është identifikuar dhe është i moshës 36-vjeçare por personi që ndodhej në makinë me të nuk është identifikuar ende nga policia greke.

Fillimisht personat që ndodheshin në makinë ndaluan në postbllokun e policisë por më pas e braktisën makinën dhe u arratisën.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Konicës në rrugën nacionale Janinë-Kozani.

Policia gjeti dhe sekuestroi 174 paketa dhe 335 kg kanabis në brendësi të mjetit.

Po punohet nga policia greke për gjetjen dhe arrestimin e dy personave.

Burimi: Hashtag.al

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment