Harrojeni landfillin ne Gjirokaster, Kumbaro: PLerat do i cojm ne Delvine

Vitin e ardhshëm bashkitë e qarkut Gjirokastër do t’i depozitojnë mbetetjet urbane në landfillin e Bajkajt, në Delvinë. Lajmin e bën me dije ministrja e Turizmit Mirela Kumbaro.

“Live nga landfilli i Bajkajt ne Delvine ku shkarkohen mbetjet urbane te bashkive Himare, Sarande, Konispol, Delvine dhe Finiq dhe ku vitin tjeter do te shkarkojne edhe bashkite e Qarkut Gjirokastres. Por na duhet nje menaxhim shume me i mire i sistemit! Dhe ketu ka ende shume pune per te bere. Shqiperinee duam por e duam te pasterKjo eshte per t’u bere sot! Neser eshte vone”, shkruan Mirela Kumbaro në një postim në faqen e saj në Facebook.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment