Kapet droge ne kufirin greko-shqiptar

Nje operacion antidroge eshte kryer nga policia e Janines ne kufirin greko-shqiptar ku eshte bere e mundur kapja e dy personave. Te cilet ishin te dyshuar nga policia greke.

Te dy personat e kapur jane nen akuze per importim, posedim dhe trafik droge si dhe posedim armesh.

Pas marrjes se informacionit policia helene lokalizoi dy makina te drejtuara nga te akuzuarit dhe gjate inspektimit të mevonshem u verifikua aktiviteti i tyre kriminal. Ne veçanti, ne makinen e drejtuar nga njeri prej tyre u gjeten 8 pako te paperpunuar me nje peshe totale prej 44.8- te cilat u konfiskuan, ndersa personi ne makinen tjeter luante rolin e kontrollorit te zones dhe ishte para tij.

Perveç sasise se mesiperme te droges dhe makinave, pas kontrollit te banesave te dy personave u konfiskuan gjithashtu : paketim kërp i paperpunuar me peshe -500- gram, 4 paketim me sasi te vogla kërpi te paperpunuar, peshe totale 7.9- gram, 1.040- euro, 4 celular dhe thike.
Materialet i kaluan prokurorise se Janines per veprime te metejshme.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment