“Kështu e hanë të gjithë”/ Prokuroria kërkon 12 vite burg, shtyhet sërish vendimi për Tahirin

Ndonëse sot ishte parashikuar që të jepej vendimi, është shtyrë sërish seanca gjyqësore për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.
Mësohet se seanca do të mbahet më 26 qershor, ditën e premte.
Në orën 09:40 Ish-ministri Tahiri u paraqit në Gjykatë rreth orës 09:40, i shoqëruar nga avokati i tij Maks Haxhia.
Në dukje i qetë dhe i buzëqeshur Tahiri iu përgjigj me batutë dhe një nga operatorëve: “Kështu e hanë të gjithë.”
Prokuroria ka kërkuar 12 vjet burg për ish-ministrin.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment