Lëkundje të forta tërmeti në Greqi, ja epiqendra.Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në orët e para të mëngjesit të së enjtes në Zakynthos të Greqisë. Mësohet se tërmeti ka qenë i një magnitude 5.2 të shkallës rihter dhe është ndjerë shumë rreth orës 02:00. Sizmologët kanë treguar se lëkundjet kanë pasur një thellësi prej 9 km dhe ka alarmuar banorët e qyteteve përreth.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment