Luftëtari me superblerje dhe betonon fundin, humbet në Durrës

0
144

Luftetari ka arkivuar humbjen e trete konekutive ne Superlige nderkohe qe e reja eshte se Luftetari ka arritur te shenoje golin e pare ne sezonin e ri. Nderkaq Teuta ka arritur të mundë me rezultatin 3-1 skuadrën gjirokastrite ndeshje në të cilën durrsakët kanë arritur të dominojnë në të dyja pjesët. Që në pjesën e parë, ka arritur të shënojë Nikaç me kokë, ndërkohë që Vecaj ka dyfishuar rezultatin në 2-0.

Në pjesën e dytë, Avdyli i Teutes ka arritur të shënojë një tjetër gol me një goditje nga distanca dhe duke vulosur fitoren, ndërkohë që Fili per Luftetarin ka menduar për të shënuar golin e parë këtë sezon për bluzinjte. Teuta e sheh veten në kuotën e 7 pikëve tashmë, ndërsa Luftëtari vazhdon të ketë 0 pikë pas 3 javësh.

Skuadrat do të kenë disa ditë pushim për shkak se luan Kombëtarja.