Luftëtari ndalet në Ballsh, humbet minimalisht

Luftetari ka humbur minimalisht ne transferten e veshtire te Ballshit me rezultatin 1-0. Ekipit te Bylisit i mjaftuar një gol në pjesën e parë nga sulmuesi Guindo, i cili nga pika e bardhë është treguar i saktë duke mposhtur gardianin e Luftëtarit Qyrani.

Pas kësaj fitoreje, Bylisi ka marrë provizorisht kreun e klasifikimit ndërsa është në pritje të ndeshjes së Kukësit në orën 16:00 ndaj Skënderbeut.

Ndërkohë, nga ana tjetër, gjirokastritët ndalën dhe nuk i japin vazhdimësi fitores në javën e kaluar, duke mbetur sërish në vendin e parafundit në kampionat me 11 pike në pozita mjaft të vështira. Tashmë, kampionati ndërpritet për të rifilluar sërish në muajin janar.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment