“Mos u pall* me te nese s’ka libra ne shtepi!”-Kumbaro ironizon gazetaren: Nese lexon me shume…

Ministrja e Kultures dhe njekohesisht edhe deputete e PS-se e Qarkut Gjirokaster Mirela Kumbaro, ishte e ftuar sot ne emisionin e mengjesit ne Top channel “Wake up”, ku ka dhene sqarime mbi shprehjen e perdorur nga ajo, per te nxitur shqiptaret qe te lexojne sa me shume libra. Ajo eshte shprehur, se nga citimi i shkrimtarit John Waters duhen marre mesazhet positive dhe jo deshirat negative. Me tej Kumbaro ka shtuar se mesazhi i saj nuk ishte i qellimshem, por kerkonte te terhiqte sa me shume vemendje ndaj leximit. Moderatorja e emisionit, Oriela Nebiaj, e ka quajtur te guximshme iniciativen e ministres, ndersa ka artikuluar edhe nje interpretim te sajin rreth kesaj ceshtjeje: “Dont fuck them, zonja Kumbaro jemi te gjithe te rritur”. Ndersa Kumbaro e ka quajtur te ceket interpretimin e moderatores. Me tej ajo i ka sugjeruar moderatores, qe te lexoje sa me shume, pasi e ben gazetare me te mire. 🙂 Ndoshta ministrja jone e kultures, ka koncepte shume te “avancuara” per ceshtje te caktuara. 🙂

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment