Moti i keq/ Bllokohet një blegtor në Dropull bashke me 400 krerë bagëti: Jam në qiell të hapur

Alket Nikolli blegtor në zonën e Golemit ka mbetur i bllokuar në Glinë të Dropullit. Lajmi është bërë i ditur nga deputeti demokrat i Qarkut Gjirokaster Tritan Shehu, i cili ne nje postim ne rrjetin social te fb-se, thotë se “Nikollit nuk i është dhënë asnjë ndihmë nga ana e prefekturës”. Per me teper lexoni te plote postimin e tij: Nuk i është dhënë asnjë ndihmë nga ana e prefekturës, ku i është dhënë një përgjigje qesharake: Të presi deri nga dreka se ka mbledhje. Ndërkohë deputeti ka bërë publik dhe numrin e telefonit të Nikollit, dhe apelon për ndihmë të menjëhershme ndaj tij.

Per te kuptuar gravitetin e gjendjes se njerezve e bagetise ne Qarkun e Gjirokastres, si dhe indiferencen e pa aftesine e institucioneve, po bej publik vetem nje fakt te tanishem:

Blegtori Alket Nikolli nga Golemi, aktualisht eshte i bllokuar ne Gline te Dropullit me 400 krere bageti, pa strehe e pa asnje mundesi levizje. 

Njoftoi sekretarin e Prefektures per kete urgjence dhe mori nje pergjigje absurde; te prese se nga dreka do te behet nje mbledhje, qe do ta marre ne shqyrtim edhe kete rast. Nr i cel te Alketit eshte 0692265980. Kerkoj te ndihmohet menjehere.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment