Moti i keq ja zonat ku mungon energjia elektrike ne qarkun Gjirokaster

Prej oresh fshatrat ne njesin admnistrative Cepo kane mbetur pa energji elektrike. Kjo situate perseritet here pas here ne kete zone tek sa OSHEE Gjirokaster nuk po i jep nje zgjidhje ketij problemi disavjecar.

Koha e keqe ka shkaktuar probleme me furnizimin me energji elektrike edhe ne fshatrat Salari, Lekdush, Rexhine, Bënçë ne Tepelene si dhe ne fshatrat Zhapokikë 1 dhe Zhapokikë 2 ne Memaliaj.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment