Ndalimi i hyrjes në SHBA, Berisha: Histori e 2019-s për konspiracion! Ja kush e ka përgatitur dosjen

Ish-kryeministri Sali Berisha ka thënë detaje lidhur më marrëdhënien e tij me ambasadoren amerikane dhe vendimin e DASH për ndalimin e hyrjes së tij në SHBA.

I ftuar në PolitikOn nga Alfred Lela në RTV Ora, Berisha tha se vendimi i DASH është një histori e vitit 2019, kur ia ka përmendur edhe Rama në kuvend si gjë.

Ish-kryeministri shtoi se Thonë se është marrë intensivisht me dosjen time të konspiracionit Donald Lu.

Berisha: Zonja Kim, ambasada e SHBA-ve, kur ajo erdhi, unë i kam shkuar vetë në pritje. unë jam deputet i thjeshtë dhe deputet e nuk pres të më vijnë në zyrë. Pasi i ktheu komisioni i Venencias draftet e grupit të Sorosit për reformën në drejtësi, u arrit që amendimet të ishin në standardin e Venecias.

Kjo non grata është një histori e vitit 2019 dhe ma ka përmendur Edi Rama në këtë vit, duke më thënë se a e kaloj dot Atlantikun. D.m.th ai e dinte një gjë të tillë. Mua më thonë se jam futur në listë të zezë, për konspiracion ndaj politikës së jashtme të SHBA-ve.

Unë kurrë nuk e kam thënë kurrë një fjalë pas shpine për çështjen e ndarjen e Kosovës, sikurse ka bërë Blinken. Atëherë ku është konspiracioni këtu? Thonë se është marrë intensivisht me dosjen time të konspiracionit Donald Lu. Unë kam vepruar me ndërgjegjen time kombëtare, sepse ishte e turpshme të vizatoheshin kufij etnikë dhe të punoje për Serbinë e Madhe se kështu donte Rama dhe Thaçi.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment