Nje ditë para protestes, CDU e Merkel/ Ështe fat që në Shqipëri ekziston PD

Sot përfqasuesi i CDU gjermane Martin Henze tha: “… është fat që në Shqipëri ekziston PD…. “, e cila është jo vetëm themeluesja e pluralizmit në Shqipëri, 28 vjet më parë, por edhe mbrojtësja e vetme perëndimore e demokracisë dhe pluralizmit në Shqipëri, mbrojtësja e vetme e sigurisë dhe stabilitetit në rajon…

Ja çfarë deklaroi ai: 
Është fat i madh që CDU gjermane dhe Merkel janë shprehur ndryshe nga ndërkombëtarët e tjerë, kundër ndryshimit të kufijve në Ballkan…, të cilët kërkon ti hedhë në erë Rama, Vucic dhe Thaci…

Është fat i madh që CDU gjermane e ka të qartë sesi Edi Rama së bashku me Vucic e Thacin duan ti fusin thikën pas shpine stabilitetit të Ballkanit dhe të Europës…

Është fat i madh që CDU gjermane e ka mirë të qartë se PD është partia perëndimore në Shqipëri dhe rama është drejtuesi i një partie që rrënjët i ka të trashëgimia serbo-ruse…

Është fat i madh që përfaqsuesi i CDU gjermane foli sot ndryshe nga të gjithë ndërkombëtarët për krizën politike në Shqipëri…duke mbështetur veprimet e PD…

Është fat i madh që CDU gjermane mbështeti dhe kërkon të shëptojë nga eleminimi partinë 28 vjecare shqiptare, PD…

Partinë nga e cila 28 vjet më parë lindi pluralizmi….

Partinë që kërkon të vrasë Edi Rama, drejtuesi i partisë 78 vjecare të Punës…

Është fat i madh që ekziston CDU gjermane që po shpëton pluralizmin në Shqipëri…

Pluralizmin që lindi 28 vjet më parë me ndihmën e SHBA dhe të Gjermanisë…

Pluralizmin që kërkon të vrasë Edi Rama, drejtuesi i partisë 78 vjecare staliniste…

PSSH që 28 vjet më parë doli nga barku i PPSH…

Është fat i madh që  CDU gjermane e ka kuptuar se Edi Rama ka tjetërsuar të vërtetën…

Të vertetën mbi realitetin e zymtë shqiptar nën drejtimin e Edi Ramës….

Të vërtetën se vëndi është pa Gjykatë Kushtetuese….

Të vërtetën përse PD është detyruar të djegë mandatet…

Të vërtetën e madhe sesi Rama ka blerë votat dhe ka kërcënuar votuesit…

Është fat i madh që ekziston CDU gjermane që e di sesa i lidhur është Edi Rama me krimin…

Sesa i korruptuar është Edi Rama ….

Përse Edi Rama mbron dhe ka frikë nga Sajmir Tahiri…

Sesa i lidhur është Edi Rama më familjet dhe klanet mafioze….

Sesi Edi Rama ka mbushur kuvendin me kriminelë dhe oligarkë…

Sesi ia ka fshehur 200 milion euro në parajsat fiskale….

Sesi Edi Rama komprometon zyrtarët e Brukselit dhe disa ambasadorë në Tiranë…

Sesi Edi Rama i filtron informacionet për bëmat e zullumet tij që përfundojnë në veshët e ndërkombëtarve të zbukuruara dhe të sheqeresura….

Sesi korrupsioni i Edi Ramës po pengon investimet e huaja dhe vecanërisht ato gjermane në Shqipëri…

Sesi Edi Rama duke shkatërruar Gjykatën Kushtetuese po pengon zgjidhjen e krizës që ka krijuar po vetë duke vjedhur mandatet dhe duke synuar të krijojë opozitën fasadë…

Është fat i madh që ekziston CDU gjermane që shkatërroi sot të gjithë tymnajën që u përhap sot për të shuar nesër protestën e qytetarëve të revoltuar nga e gjithë Shqipëria…

Është fat i madh që qytetërët shqiptarë dhe vecanërisht militantët e opozitës kanë  mbështetjen e CDU gjermane dhe drejpërdrejtë të qeverisë gjermane të drejtuar nga Merkel…

Është fat i madh që demokracia shqiptare ka mbështetjen e qeverisë dhe të medias gjermane…

Prandaj qytetërët shqiptarë duhet të jenë nesër masivisht në protestë…

E vërteta që ata kanë në zemër dhe në mëndje njihet dhe mbështetet nga CDU gjermane, nga qeveria dhe media gjermane, pra nga shumica e gjermanëve….

Ky realisht është një fat i madh….prandaj kauza e PD dhe e opozitës do të trimfojnë…

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment