Nje vendim racional e i pergjegjshem i Presidentit Meta

Nje vendim racional e i pergjegjshem, keshtu e ka cilesuar deputeti i djathte i qarkut Gjirokaster Tritan Shehu vendimin e sotem te presidentit Meta, per mosprishjen e teatrit kombetar. Ne nje postim ne rrjetin social te fb-se ai gjithashtu eshte shprehur se eshte nje vendim i argumetuar mire dhe mbrojtes per vlerat tona kombetare.                                Ja postimi i plote i deputetit Shehu:                                                                                 Nje vendim racional e i pergjegjshem i Presidentit Meta, shume mire i argumentuar ky, per te kthyer ne Kuvend ligjin arbitrar, klientelist, qe godet vlerat tona kombetare, vecanerisht ato te lidhura me trashegimine Perendimore e Italiane, fatkeqesisht dhe aktualisht te paketa keto ne vendin tone.
Nje ligj ky qe jo vetem na largon nga Europa per varferimin e ketyre trashegimive, por edhe pse bije ndesh me parimet e BE, te pranuara nga ne.
Debati perseri eshte i hapur tashme!

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment