E rende/ Percillet ne banesen e fundit 60 vjecarja qe u dogj ne Asim Zenel

Dhimbje dhe lot . Eshte kjo panorama ne banesen e ciftit Haxhiaj ne fshatin Asim Zenel te bashkise Gjirokaster . Ku shte percjelle sot per ne banesen e fundit 60 vjecarja Tatjana Haxhiaj . E cila humbi jeten si pasoje e djegies ne gati 80 % te trupit. Tatjana u dergua me urgjence ne QSUT ne kryeqytet mbasditen e 3 gushtit por pavaresisht mjekimit per 8 dite nuk ka arritur tja dale. 60 vjecarja u dogj ne tentative per te shpetuar bashkeshortin e saj Andrea Haxhiaj i cili gjithashtu nderroi jete ne zjarrin masiv qe perfshiu fshatin Asim Zenel me 3 gusht.
Cifti i bashkeshorteve jane dy viktimat e para nga zjarret ne Shqiperi.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment