Policia nis sulmin ndaj protestuesve, dhunë e goditje ndaj qytetarëve

Pasi i ka lënë për disa orë që të sulmojnë kryeministrinë, tani policia ka vendosur të veprojë.
Pasi në terren kanë mbërritur forcat speciale të pajisur me skafandra kanë larguar qytetarët nga shkallët e kryeministrisë.
Ndërkaq disa policë të rendit kanë marrë zvarrë dhe kanë goditur me shkelma një nga protestuesit të cilin e kanë arrestuar.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment