Pranga të shumëkërkuarit nga Memaliaj për kultivim kanabisi

Vihet në pranga një shumë i kërkuar për kultivim kanabisi.

Donaldo Nelaj 21 vjec nga Memaliaj është kapur nga Policia e Gjirokastrës pasi rezulton person i shpallur në kërkim policor për kultivim kanabisi.

Shkalla e parë e gjyqësorit në Gjirokastër pati vendosur në mungesë, masën e sigurimit arrest në burg ndaj 21 vjecarit pasi akuzohet për veprën penale të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike e kryer në bashkëpunim.

Materialet në ngarkim të tij i kaluan Prokurorisë së Gjirokastrës për veprime të mëtejshme.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment