Prishja e Teatrit, reagon Europa Nostra: Ditë e trishtuar për demokracinë dhe ligjet në Shqipëri e Europë

Për shembjen e Teatri Kombëtar ka reaguar edhe Organizata Europa Nostra ku shprehet se  dita e sotme është një ditë e trishtë për demokracinë dhe ligjet në Shqipëri e Europë. Herët në mëngjes, autoritetet shqiptare arrestuan aktivistë të shoqërisë civile dhe filluan prishjen e Teatrit Kombëtar”, thuhet në postimin e organizatës.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment