Procesi i vaksinimit në Dropull krijon grumbullime masive

Vazhdon procesi i vaksinimit në Qarkun e Gjirokastrës . Gjatë 24 orëve është bërë vaksinimi i gazetarëve dhe efektivëve të policisë. Ditën e sotme në Dropull kanë mbërritur 86 dozat e dyta të vaksinës Pfizer të cilat po aplikohen  tek personat mbi 80 vjec. Por procesi i vaksinimit ka sjellë grumbullim masiv të të moshuarve siç e shikoni edhe nga pamjet. Qarku i Gjirokastrës vazhdon të mbetet një nga qarqet me numrin më të lartë të të prekurve me Covid 19.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment