Rama i emerton ‘kazan’, Soreca: Media eshte e lire nuk mund te ndikohet nga politika

Jo pak here kryeministri Edi Rama qe prej ardhjes ne pushtet , e ka cilesuar median si kazan, vetem pasi ato nuk kane pranuar te behen zedhenese te ERTV . Shpesh here gazetare ne media te caktuara ne vend qe kane dale kundra qeverise, jane gjendur jashte newsroom-it pa ndonje motiv . Edi Rama shume here ka tentuar te censuroj mediat qe jane kritike ndaj tij dhe duke treguar problemet e verteta te njerezve per kete ai eshte kritikuar dhe nga nderkombtaret.
Por tek sa Rama i quan kazan dhe lloje te ndryshme epitetesh , ambasadori i BE ne Shqiperi , nga Gjirokastra eshte shprehur se media duhet te jete e lire dhe kurrsesi nuk mund te perdoret apo ndikohet nga politika .

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment