“Rama ik!”/ Gjirokastra i rezervon pritje madheshtore kreut te PD Lulzim Basha

Diten e sotme kreu i PD Lulzim Basha eshte ndalur ne qytetin e Gjirokastres ku sic shihet dhe nga pamjet eshte pritur ne menyre madheshtore nga banoret . Ne fjalen e tij ne sheshin 18 shtatori Basha eshte shprehur se : ” Ndryshimi ka filluar , e shikoj nga veriu ne jug. Me 25 prill do te çlirojme Gjirokastren.”


Me pas Basha eshte ndalur edhe ne shtepine e disidentes Musine Kokalari , banesa e te ciles eshte harruar nga shteti duke e lene te amortizuar krejtesisht.
Me pare kreu i PD Lulzim Basha eshte ndalur dhe ne Tepelene ku banoret i kane rezervuar gjithashtu nje pritje entuziaste.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment