Rama; Pacientet trajtohen…jemi me mire se Brukseli

Ne nje konference te zhvilluar per situaten e renduar qe po has Shqiperia nga covid19, Rama beri ”gafen” boterore. Cilesohet ”gaf” per faktin se ai krahasoi Shqiperine me Brukselin duke shtuar se Brukseli nuk ka vende per spitale.

Ai u shpreh; Ambulancat jane te paisura me te gjitha pajisjet, gjithashtu ka edhe nje procedure pastrimi, vende ne spitale ka plot edhe pse mos te kishe sic ka Brukseli.

Te gjithe e dime situaten skandaloze te pamiremenaxhuar te covidit neper spitale pa psikolog perkates, pa nje staf mjekesor te pregatitur, njerez te cilet po arrijne ne vetevrasje e kush e di cfare ndodh aty brenda, nje ekonomi e copetuar dhe ne prap sipas Rames ia kalojme edhe Brukselit.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment