Reshjet intensive te shiut , shkeputet energjia elektrike ne disa zona te Qarkut Gjirokaster

Reshjet intensive te shiut, te oreve te fundit kane sjelle serish problematiken e nderprerjes se energjise elektrike ne disa zona te qarkut te Gjirokastres.
Kryesisht ne fshatrat e njesise admnistrative Cepo , Lunxheri gjithashtu ne disa fshatra te Tepelenes dhe ne Libohove. Sa here qe moti perkeqesohet vihet re e njejta problematike shkeputja e energjise elektrike duke lene ne erresire totale qindra familje te Qarkut te Gjirokastres .

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment