Sarande , aksident i trefishte

Tri makina janë përfshirë në një aksident sot në Sarandë.

 Mësohet se ngjarja ka ndodhur në rrugën Turizëm-Kanali i Çukës.

 Ka qenë një automjet tip “Kia” që po drejtohej nga Emro Çela nga Kopaçëza e Delvinës, i cili, në mungesë të ndezjes normale për shkak të rënies së baterisë, ka tentuar ta ndezë automjetin në ecje duke zbritur nga një kodër, nuk ka arritur të frenojë dhe pa përplasur tre makina në zbritje.

Nga përplasja nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme materiale.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment