Sarandë/ MSH e deklaroi të vdekur nga Covidi, të afërmit : Ishte me diabet

Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot se mes katër pacientëve që kanë ndërruar jetë 24 orët e fundit si pasojë e Covidit është edhe një 61-vjeçar nga Saranda.

Por miqtë e tij kanë reaguar duke hedhur poshtë pretendimet e Ministrisë duke thënë se nuk kishte asnjë shenjë të Covidit kur u dërgua në spital.

Sipas tyre 61-vjeçari vuante nga diabeti dhe se vetëm ditën e djeshme u transportua drejt spitalit për shqetësimet nga diabeti, pasi kryente çdo ditë insulina.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment