Shehu: Kryemninistri vendos te jete edhe Minister i Jashtem, kur duhet te paraqiste doreheqjen

Ish ministri i jashtem i Shqiperise Tritan Shehu, ne nje postim ne fb ka shprehur cudine e tij lidhur me vendimin e sotem te kryeministrit Rama, per t’u bere edhe minister i jashtem. Per me teper ndiqni te plote postimin e tij: Kryemninistri vendos te jete edhe Minister i Jashtem, kur duhet te paraqiste doreheqjen…!
Cudi e “non sens” i madh ky!
Doreheqja do te ishte per ate e pa evitueshme ne cdo vend demokratik, kudo ku ka koshience qytetare e pergjegjeshmeri politike.
Mbas renies per aresye shume serioze e te motivuara te kandidatures kaq te preferuar, mbeshtetur e promovuar deri ne ekstrem per Minister te Jashtem, mbas kthimit te saj ne nje “casus belli”, doreheqja e Kryeministrit do te ishte evetmja rrugedalje.
Per mjegullnaje kerkohet te behet paralelizem me Tsipras.
Ne fakt jane dy raste krejt te ndryshme e shume larg njera tjetres.
Ne Greqi dha doreheqjen normalisht Ministri i Jashtem dhe nuk u rrezua ndonje kandidature e Kryeministrit.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment