Shkëlqimi dhe rënia e ekipit të Luftëtarit

Ekipi i Luftëtarit i cili u rrëzua nga Kategoria Superiore këtë vit, nuk mund të federojë asnjë lojtar të ri për kampionatin e ardhshëm si pjesë e Kategorisë së Parë , kjo pasi merkatoja e tyre është e bllokuar.

Burime për jugunews.net nga klubi bëjnë me dije se gjendja e bluzinjve është e vështirë. Ekipi gjirokastrit është shkrirë, pasi janë larguar të gjithë lojtarët . Ndërsa ende nuk ka një reagim se cfarë do të ndodhë me ekipin e Luftëtarit i cili ndodhet shumë larg shkëlqimit të viteve të mëparshme . Ata që e vuajnë më së shumti këtë degradim të tij janë tifozët . Luftëtari po has më shumë probleme nga të gjitha ekipet e futbollit shqiptar.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment